More

  Günümüzde hepimizin saatlerini harcadığı sosyal medya, bilinçli veya bilinçsiz olarak maruz kaldığımız reklamlar genellikle influencerların sağladığı hikâye, gönderi, gönderi, servin e s e s l e s l e s e l e s e l e z e l e Özellikle yaşam stilleriyle ön plana çıkan bu kişilere duyulan sempati sayesinde önerdikleri ürün, hizmet ve buna benzer şeylerin alınmasında güven unsuru sağlar. Topluma veya kişisel yönlerimize benzeyen simgelerin veya paylaşımların halktan kişi gibi görünmektedir manipülatör bir eğilimle sempatimiz artar. Satın alımlar dışında bu kişilerin gittiği, gezdiği mekanlar ve giydikleri kıyafetler de oldukça önemli olmaktadır.

  Influencerlar Dünyayı Yönetecek Mi ? | by Semanur Kanlioglu | Influencer Yayın | Jun, 2022

  Micro influencerlar, belirli bir müşteri segmenti belirleyerek spesifik hedef kitleye ulaşabilmektedir. Bu kişiler 10.000–50.000 takipçisi olan ve işi yapmaya hevesli olan kullanıcılardır. Bunun yani sıra bu sayılar kadar büyük olmasa da nano influencerlar 500–10.000 takipçi sayısıyla daha fazla etkileşim sağlaması, düşük bütçelerle çalih ı se ılması ve etkilaması. Düşük bütçeli nano influencer reklam kampanyalarından bir kampanya üst fiyat sınırı yoktur. Her turlu bütçeye uygundur. Ortalama 500–10.000 takipçi sayılarıyla onları görmekteyiz.

  1* mQzFBzepHsy3DpDARPulQ

  “Influencerlar ileride dünyayı yönetir mi?” Sorusunun cevabı bizce: Evet yönetebilirler. Hali hazırda zaten belli başlı konularda toplumların kararlarını etkileyebiliyorlar. Koşullu koşulsuz tüm yönergeler zihnimizde onlar gibi olmak, onların aldıklarını almak seçimlerini benimsemek üzerine kurulmaya başlayalı uzun bir zaman oldu. Kişilere internet alışverişi hizmeti sağlayan platformlar ünlülerin seçimlerini tek tek baz alarak onlar adına bölümler oluşturmaktadırlar. Uygulamaya girdiğimiz zaman takip ettiğimiz influencerların satın alınmak üzere seçtiği ürünleri görebilmekteyiz. Özellikle Instagram’ın #işbirliği hashtag’ı sayesinde bu kişiler satın alımlarda aracılık sağlamaktadırlar. Hatta çoğu kişi bu özelliği gelire dönüşturmekte. Bu olayı daha ileriye taşıyarak iş hayatlarına son veren influencerlar olduğunu da görebilmekteyiz.

  Bazı ürünler ederinden fazla derece de fiyat artışına uğrar. Bunların sebebi bu ürünün reklamını yapıp överek ve güzel yönlerini ortaya koyarak anlatan kişiler sayesinde olmaktadır. İşin garip kısmı ise bazı takipçiler bu ürünü beğenmese de hatta vücutlarında semptomlara yol açacağını bilseler de ,bu ürünleri almaya devam ederler. Koşulsuz alım soz konusu olmaya başlar. Yönetim, fiziki olmaksa hayır bu kişiler yönetimde değiller. Fakat fiziki hayatınızı bu kadar etkileyen insanlar sizce de bizleri yönetmiyorlar mi?

  1*0LZok8rXKRn0Q Mz0KfO6g

  Bunun temel sebepleri arasında kişinin kendini yeterince tatmin edip zihinsel yönetimi konusunda başarısız olması da bir etken elbette. Bazı kişiler özellikle bu kişilerin paylaştıkları ürün veya bir hizmetin kâr amacı güttüğü ve ticari bir unsur barındırdığından dolayı anti sempatik bir biçimde akulaktan veta. Fakat bir ürün alacağımız zaman psikolojik açıdan zihnimiz kendine benzeyeni veya tanıdık olanı seçme eğiliminde olduğundan olumsuz etki olsa bile o ürüekmü ter g veya hihzmeetti. Bunun adı zihnen veya bedenen kısmi yönlendirme olarak değerlendirilebilir. Dolayısıyla insan beynini etkileyen görsel işitsel tüm duyularımızı kullandığımız bu reklamlar bizi ve hayatımızı derinden etkilemektedir.

  Ayrıntılı bilgi icin web sitemizi , sosyal medya hesaplarımızı ve pazarlama sektörüne dair güncellemeleri kaçırmamak için. Linkedln hesabımızı takip edebilirsiniz.

  Bol beğenili, bol etkileşimli ve en önemlisi bol sağlıklı günler dileriz🙂.

  Kaynakça;

  https://www.webtekno.com/

  Source

  Join
  SocialHub For Free
  A social network for influencers, brands and fans.

  Stay in the Loop

  Join the SocialHub's social network and follow your favourite brands, groups & topics. Make reading the news enjoyable and stay in the loop connect with influencers and brands for free.

  Latest stories

  - SocialHub.Center - spot_img

  You might also like...